تبلیغات
بتن | افزودنی های بتن | دانستنی های بتن - عایق حرارتی محصول مدرن

خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

منابع نفتی و زغال سنگ که جزو سوخت های فوسیلی به حساب می آیند خواه نا خواه به پایان خود در آینده ای نچندان دور  نزدیک می شوند. جنگهای زیادی تا به حال بر سر این مسئله اتفاق افتاده و انسان های بسیاری به خاطر این زیاده خواهی ها جان خود را از دست داده اند. عایق حرارتی بخش اعظمی از این مشکل را حل کرده و نمی گذارد انرژی ها به سمت حدر رفتن برود. این عایق ها با کاربرد بسیار بالایی در بیشتر مکان ها استفاده می شود.برای عایقکاری حرارتی پوسته ساختمان باید از یک لایحه حرارتی مانند عایق های معدنی، پلیمری، اسفنجی و عایق هایی با تکنولوژی بتن سبک استفاده شود. همچنین در عایقکاری سقف ها زیر پوشش نهایی بام یک لایه عایق رطوبت و زیر عایق حرارتی یک لایه بخار بند استفاده می شود و در دیوارها نیز امکان نصب عایق حرارتی در سمت داخل و یا خارج وجود دارد.

عایق حرارتی محصول مدرن
قابل توجه است که عایق حرارتی در اثر فشرده و یا مرطوب شدن کارایی خود را تا ۵۰ درصد از دست می دهند. همچنین عایق ها باید به صورت کامل تمام سطح مورد نظر را بپوشانند زیرا حتی خالی ماندن تنها ۵ درصد از سطح، تا ۵۰ درصد کارایی عایق را کاهش می دهد.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت كشور ، در اواخر سال 1379 میزان مصرف انرژی در كشور ۶۹۹ میلیون بشكه نفت خام در كل كشور بوده است كه از این تعداد به صورت ۲۱۰ میلیون و ۴۷ بشكه معادل نفت خام در مواقع استفاده خانگی و تجاری مورد استفاده قرار گرفته شده است.
عایق حرارتی محصول مدرن
به این نکته نظر داشته باشید که با اجرای عایق حرارتی ساده به ویژه در ساختمان های در حال اتمام  می توان از اتلاف مقدار قابل توجهی انرژی در واحد های مسكونی و تجاری جلوگیری كرد كه در ادامه به یک مورد پیشنهادی اشاره می شود .استفاده نکردن  از عایق حرارتی در ساختمان باعث از دست رفتن انرژی و كاهش دما در زمستان می شود . این تلفات را می توان با اضافه كردن لایه عایق حرارتی مناسب در پوسته خارجی ساختمان كاهش داد .سمت قرار گرفتن پنجره ها از نظر استفاده بهینه از روشنایی خورشید حائز اهمیت است .

مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت