تبلیغات
بتن | افزودنی های بتن | دانستنی های بتن - استفاده از عایق حرارتی در مصالح ساختمانی

خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

مصالح ساختمانی از عوامل مهم در ماندگاری گرمایش خانه ها می باشد. حال این گرما اگر به خاطر به کار نبردن مصلح نا مناسب از بین برود در نتیجه انرژی بیشتری باید صرف گردد که به ضرر صاحب خانه می شود. این مشکل را میتوان با به کار بردن عایق حراراتی در همان ابتدا ساخت ساختمان  حل کرد.هر چه انرژی مصرفی گرانتر باشد هزینه جبران حرارت تلف شده بیشتر بوده و در نتیجه ضخامت بهینه عایق بیشتر است.هزینه تهیه و نصب عایق حرارتی عمده‌ترین قسمت سرمایه‌گذاری در عایق‌بندی ساختمان محسوب می‌شود.به كار بردن عایق حرارتی در جدارهای خارجی ساختمان معمولاً تغییراتی را در سیستمهای متداول ساختمانی ایجاد می‌نماید كه موجب صرفه هزینه اضافی می‌شود.
استفاده از عایق حرارتی در مصالح ساختمانی

با ذکر این نکته که برای كنترل شرایط حرارتی فضاهای داخلی ساختمان از سیستم‌های مكانیكی استفاده می‌شود. ظرفیت این سیستمها به بارهای حرارتی و برودتی ساختمان و بازده سیستمی كه همان كیفیت و كمیت تبدیل انرژی‌های فسیلی به گرما و برودت است بستگی دارد.بنابراین بازده این سیستمها نیز نقشی در تعیین میزان بهینه عایق را دارا هستند.

ساختمان ها سرپناهی مناسب جهت حفظ آدمی در برابر شرایط نا ملایم محیطی به منظور تامین آسایش و راحتی هستند، لیكن حصول بخشی از این امر به استفاده درست از منابع انرژی بازمی گردد.
استفاده از عایق حرارتی در مصالح ساختمانی
اگر شما هم می خواهید استفاده بسیار مفید از فن آوری های نوین ساخت وساز داشته باشید ضمن تحقق در موضوعات یاد شده، به میزان غیر قابل باوری از اصراف در انرژی جلوگیری كند.امروزه به منظور حداكثر استفاده از نور خورشید و اجرای برخی ایده های مهندسان این است که سطح گسترده ای از ساختمان را با شیشه می پوشانند، لذا پنجره ها نقش اصلی را در كنترل نور ورودی به داخل ساختمان و میزان انرژی مورد نیاز ایجاد می كنند. استفاده و كنترل انرژی هنگامی مشهودتر می شود كه سطح وسیعی از ساختمان با شیشه پوشیده شود كه اغلب در این شرایط، امكان حفظ گرمای محیطی مناسب و ذخیره سازی معقول انرژی به طور همزمان با مشكلاتی همراه می شود.


مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت