تبلیغات
بتن | افزودنی های بتن | دانستنی های بتن - نکات مهم عایق رطوبتی

خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

یک مشکلات شهرهایی که در آن ها در وجود دارد رطوبت می باشد. به طور مثال شمال و جنوب کشور ما به دلیل داشتن دریا هوای رطوبتی دارد و در اکثر خانه های آنها عایق رطوبتی به کار رفته است. در اصل 19 ساختمان نیز وجود عایق های مختلف الزامی است ولی این اجبار به سود افرادی که مکان مورد نظر برای آنها می باشد است. رطوبت موجب بالا بردن ضریب هدایت و تقلیل ضریب عایق بودن عایق های هدایتی می شود. لذا برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در عایق های سطوح ساختمانی نظیر دیوار سقف و... عایق لوله های حامل رونده گرم یا سرد و همچنین برای جلوگیری از نفوذ رطوبت زمین به لوله های فلزی و زنگ زدگی آنها می بایستی از عایق های رطوبتی استفاده کرد.
 کاربرد عایق رطوبتی
این موضوع قابل توجه می باشد که عایقهای رطوبتی عایق هایی هستند که در نفوذ رطوبت از یک طرف به طرف دیگر جلوگیری می نماید. تعدادی از این عایق ها که در تاسیسات به کار برده میشود عبارتند از کلیه اجسامی که به قیر آغشته شده باشند مانند گونی کاغذ یا پارچه قیر اندود و همچنین مواد لاستیکی  و نظایر آنها به عنوان مثال روی عایق های پشم شیشه و معدنی از مواد قیری یا خودش استفاده می شود.
عایقهای سرد ، نسل جدیدی از عایقهای رطوبتی می باشند که بر اساس ترکیبات مواد شیمیایی ساخته می شود.این نوع عایق ها جایگزین عایق های رطوبتی مانند ایزوگام ، قیر ، و ... بوده و هدف تولید آن برطرف کردن مشکل های نسل گذشته عایق های رطوبتی می باشد.

 

 کاربرد عایق رطوبتی
در حال حاضر می توان این نوع عایق رطوبتی را در هنگام نصب با آب مخلوط کرده و به صورت رقیق به روی سطح اجرا کنید .این نوع عایق رطوبتی بر اساس ترکیبات شیمیایی مواد آب گریز و مطابق فرمولاسیون خاصی تولید می شود. این ترکیب خوب در تماس مستقیم با آب و در سطح مناطقی که بارندگی و رطوبت آن بالا تر است ، مقاومت بالایی داشته و قابلیت چسبندگی خود را کاملاً حفظ می کند. غلظت این نوع عایق باعث شده تا سطح یکدست به ارمغان آورد و بدون ترکیب با هیچ ماده ای قابل استفاده باشد.


مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت