تبلیغات
بتن | افزودنی های بتن | دانستنی های بتن - عایق کاری در قوانین ملی ساختمان

خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

در مبحث 19 ساختمان  به طور کلی از عایق ههای مختلف صحبت شده و در به کاربردن آنها الزامات وجود دارد که مهندسان مجبور هستند از این عایق ها استفاده کنند. به این نکته در مقررات ملی ساختمان نیز به صورت الزامی مکتوب شده است. از این رو ما برای شما در مورد این موضوع بیشتر توضیح میدهیم.پنل های عایق شیشه سلولی با رویه‌های با کاغذ کرافت با لایه قیری تولید می‌شوند در حالی که بلوک‌های شیشه سلولی پوشش داده نمی‌شوند. شیشه سلولی دارای خواص مطلوبی است.اگرچه این گازها به خوبی گاز CFC عایق‌کاری را انجام نمی‌دهند، به لایه ازن سیاره زمین آسیب کمتری وارد می‌کنند.

عایق کاری در قوانین ملی ساختمان
جالب است این را بدانید که چگالی تخته فمهای ساخته شده معمولا 32 kg / m مکعب است. فوم‌های پلی‌یورتان سلول باز با چگالی کم (8 m/kg) نیز وجود دارد. اینها شبیه فوم‌های پلی‌یورتان معمولی هستند اما قابلیت انعطاف بیشتری دارند. بعضی انواع با چگالی کم از co2 به عنوان ماده دمنده استفاده می‌کنند.

فوم‌های کم وزن به داخل دیوارهای دو جداره باز اسپری می‌شوند و به سرعت منقبض می‌شوند و فضای خالی را پر از شیاربندی می‌کنند. حداقل یک تولیدکننده وجود دارد که فوم‌های آهسته منبسط شونده عرضه می‌کند. این نوع برای ساختمان‌های موجود که عایق حرارتی ندارند در نظر گرفته شده است. این فوم سیال بسیار آهسته منبسط می‌شود و بنابراین احتمال آسیب رسیدن به دیوار ناشی از منبسط بیش از حد پایین می‌یابد. فوم در برابر بخار آب نفوذپذیر است،‌ قابل تغییر شکل بوده و در برابر مکش آب کاربرد مانند فتیله مقاوم است.


عایق کاری در قوانین ملی ساختمان

 این عایق شیاربندی هوای خوبی انجام می‌دهد. هم‌چنین دیرسوز است و بعد از برداشتن منبع آتش، شعله پایدار نخواهد بود. استاندارد اینگلیس الزاماتی برای تخته‌های لایه‌ای شامل یک هسته فوم پلی‌یورتان صلب که به دو روکش‌نمای انعطاف‌پذیر متصل شده است، ارایه می‌دهد. این صفحات برای مصرف در فضای خالی دیوارهای توخالی ساختمانی سنگین و به موضوع عایق حرارتی زیر لایه‌اندود، مناسب است اما برای مصرف در عایق‌کاری سقف و بام توصیه نمی‌شود. به ویژه آنها را نباید در جاهایی که در موقع آتش‌سوزی امکان اینکه به طور جدی در معرض شعله قرار گیرند، به کار برد.


مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت