تبلیغات
بتن | افزودنی های بتن | دانستنی های بتن - نکات بسیار مهم در مورد رنگ نما

خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

یکی از نکات مهم از دید مخاطبان در صنعت مسکن و سازه ها رنگ نما می باشد این رنگ باید با سازه هماهنگ باشد و فلسفه سازه را بیان کند ، نکات مهمی برای انتخاب رنگ در سازه و نما وجود دارد در ادامه سعی می کنیم به چند مورد مهم آن اشاره کنیم که از هر جهت شاخص بوده و هم برای استفاده کنندگان و هم کسانی همچون سازندگان تاثیر گذار باشد پس با وبلاگ افزودنی های بتن در ادامه همراه باشید.
یکی از مواردی که همیشه باید بدان توجه کرد  رنگ نمای ساختمان در معرض تابش مستقیم نور خورشید در نمای ساختمان است، می بایست مقاومت بالایی در مقابل نور خورشید داشته باشد.

رنگ نما


نکته بعدی رنگ های نمای ساختمانباید در برابر شرایط جوی مثل باران و برف به طور مستقیم درگیر هستند، باید هم نمای ساختمان شما را زیبا کند وهم یک عایق رطوبت خوب باشند.رنگ نمای ساختمان چون این که جهت زیبایی درنمای ساختمان به کار می رود، می بایست بتواند ظاهرو زیبایی خود را که هنگام اجرای رنگ نما داشته است تا سال ها پس از اجرا در نمای ساختمان حفظ کند .

رنگ نما

رنگ نمای ساختمان باید چسبندگی ودوام قابل قبولی در نمای ساختمان داشته باشد زیرا اگر رنگ نمای ساختمان پس از مدت کوتاهی که از اجرای آن می گذرد دوام و چسبندگی به سطح زیرین خود را از دست بدهد، پوسته شده و نمای ساختمان شما را نه تنها زیبا نخواهد کرد، بلکه چشم هر بیننده ای را آزار خواهد داد و از طرفی دارای ویژه گی های متعدد دیگری هم باشد، که یکی از این ویژه گی ها عدم پریدگی رنگ است. معمولا در ساختمان های زیادی مشاهده کرده ایم که پس از اجرا، رنگ نمای ساختمان شروع به تغییر رنگ می کند پس باید تا سال ها کیفیت مطلوبی داشته باشد.

رنگ نما

خاصیت دیگری که باید بدان توجه کرد  باید در برابر گرد وغبار و دوده و ذرات معلق در هوا مقاومت قابل قبولی داشته باشد..همچنین رنگ نمای ساختمان باید دارای خاصیت کشسان و یا الاستیک باشد، یعنی رنگی که دارای خاصیت الاسیته باشد به این معنی است که خاصیت کشسانی دارد. چنانچه یک رنگ نمای کشسان و یا رنگ نمای الاستیک در نمای ساختمان شما اجرا گردد و با توجه به خاصیت الاستیسیته خود در برابر ترک های ساختمان انعطاف پذیر خواهد بود و تا حد زیادی از بروز و سطح زیر رنگ نما جلوگیری می کند.


مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت