تبلیغات
بتن | افزودنی های بتن | دانستنی های بتن - معرفی کف پوش های ساختمانی

خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

در ادامه مطالب گذشته در مورد معرفی انواع کف پوش های اپوکسی می خواهیم  به معرفی تعداد از انواع کف پوش های مورد استفاده در ساختمان ها و سازه های مسکونی و ساز ه ای اداری بپردازیم وتا بتوانید مقایسه خوبی  را بین انواع کف پوش های ساختمانی  با کف پوش های اپوکسی داشته باشید.
در ابتدا به معرفی کف پوش های سنگی می پردازیم این کفپوش ها  پاک کردن لکه و چربی از روی سنگ به آسانی میسر نیست. سنگ در فضاهای سرد کاربرد چندانی ندارند. از دیگر مشکلات سنگ ایجاد سر و صدا به دلیل تماس با وسایل چوبی است. البته این مشکل با اضافه کردن یک تکه چرم زیر پایه صندلی ها برطرف می شود. برای درست کف اتاق خواب به دلیل سرد بودن، صیقلی بودن و ایجاد اصوات مزاحم معمولا از سنگ استفاده نمی شود. اکثر موارد استفاده آن برای مفروش کردن کف آشپزخانه و سرویس های بهداشتی است.از انواع دیگر  کف پوش های پی وی سی:این کفپوش  از جنس پلاستیک هستند و در برابراسید وآب مقاوم بوده و در دو مدل ورقه ای و طاقه ای در بازار موجود می باشند. هر دو مدل آن طرح چوب نیز دارد. پی وی سی ها نیاز به زیر سازی دارند و زیرسازی آن ها باید از زیر سازی لمینیت ها بسیار تمیز تر باشد.
نوع دیگر کفپوش ها ، کفپوش های از جنس لمینیت: نوعی کف پوش چوبی که سطح خارجی و رویی آن از لمینیت سخت و مقاوم بوده و سطح میانی آن از فیبر چوبی بسیار فشرده می باشد. در برابر سایش، خراش و آتش سیگار مقاوم می باشد. نصبی سریع و آسان دارد. در برابرسرما و گرما و رطوبت بسیار مقاوم تر از پارکت می باشد. از معایب آن ایجاد سروصدا هنگام قدم زدن روی آن و عدم مقاومت در قبال آب و آتش می باشد.


نوع دیگر و بسیار گران کفپوش ها از جنس چوب درختان جنگلی: استفاده از چوب درختانی از قبیل بلوط، گیلاس یا آلبالو، کاج و افرا، گرما و جلوه ای خاص به هر فضایی می بخشد. برای داشتن رنگ های عالی و پرمایه و بافتی مرمرین، چوب درخت ساج و دیگر محصولات چوبی حاصل از درختان استوایی بهترین انتخاب است. البته این گونه محصولات چوبی، ضعف بزرگ این کفپوش ها به عنوان کف پوش برای محل هایی که احتمال به وجود آمدن رطوبت در آن جا وجود دارد مانند ظرف شویی زیاد مناسب نیست؛ چرا که احتمال باد کردن کف پوش یا تاب برداشتن آن به اثر  رطوبت وجود دارد .
کف پوش پلی اورتان پی یو اکس با داشتن خصوصیات فیزیکی و شیمیائی متنوع، یکی از مناسب ترین پوشش های کف جهت مصارف گوناگون می باشد. این کف پوش در رنگ های مختلف با شفافیت محیط را بسیار زیبا و آرام بخش می کند.


در آخر باید  به معرفی کف پوش پلی اورتان پی یو اکس: این کف پوش با داشتن خصوصیات فیزیکی و شیمیائی متنوع، یکی از مناسب ترین پوشش های کف جهت مصارف گوناگون می باشد. این کف پوش در رنگ های مختلف با شفافیت و جلای بالا، محیط را بسیار زیبا و آرام بخش کرده و خصوصیات فنی آن مانند مقاومت مواد شیمیایی و آتش آن را در رده مناسب ترین کف پوش ها بخصوص برای محیط های تجاری قرار می دهد.مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت