تبلیغات
بتن | افزودنی های بتن | دانستنی های بتن - مقایسه کفپوش های اپوسی در مقابل کفپوش های پلی یوتان

خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

کفپوش های  اپوکسی یکی از کفپوش هایی است که اخیرا توجه های زیادی را به خود جذب کرده است این کفپوش ها علاوه بر هزینه بسیار پایین نصب و مقاومت بالا ویژگی های دیگری را نیز دارد که از جمله آن می توان به مقاومت بالا این کفپوش ها در برابر مواد شیمیایی و بازها اشاره کرد. در ادامه مطالب مختصر دیگر را برای شما از این کفپوش ها معرفی می کنیم.پس با وبلاگ دانستنی های بتن همراه باشید.

همانطور که گفتیم کفپوش پلی یورتان و اپوکسی وقتی در معرض مواد شیمیایی مشخص قرار می گیرند از خود رفتار متفاوتی نشان می دهندبه عنوان نمونه  پلی یورتان ها گزینه مناسب تری به عنوان کفپوش صنایع غذایی که همواره در معرض اسید لاکتیک هستند می باشد. به همین دلیل است که اکثر شرکت های صنایع غذایی که محصولاتی مانند شیر، لبنیات و پنیر تولید می کنند، از پلی یورتان به عنوان کفپوش برای محافظت در برابر اسید های آلی استفاده می کنند. اپوکسی تحت چنین شرایطی احتمالا خورده شده و زرد رنگ می شود. با این حال، به عنوان مثال در صنایعی که با اسید سولفوریک سر و کار دارند از این کفپوش ها که دارای مقاومت بیشتری در مقایسه با پلی یورتان می باشد.


ترکیب اپوکسی یک پلیمر ترموست است که در سه نوع فرمول شیمیایی پایه آب، پایه حلال و ۱۰۰ درصد جامد به عنوان کفپوش و آب بند کاربرد دارد. پیوند های اپوکسی برای استفاده بر روی بتن بسیار مناسب هستند و حتی می توانند به عنوان یک عامل تعمیر و بازسازی رویه سطح بتن های فرسوده که نیاز به سطح جدیدی دارند استفاده شوند.


از مزایای  دیگر پوشش پلی یورتان در مقایسه با اپوکسی، پایداری در برابر اشعه ماوراء بنفش می باشد. علی رغم اینکه سختی پوشش کفپوش پلی یورتان به پایین تر از اپوکسی است اما دارای مقاومت در برابر خراش بیشتر، مقاومت بالاتر در برابر تغییرات دمایی و رطوبت است.
ضخامت فیلم نازک آن به خوبی اپوکسی به عنوان پوشش خود تراز کننده برای پر کردن ترک های کوچک تار مویی روی سطح عمل نمی کند. باید در نظر داشت اکثر پوشش های پلی یورتان پایه حلالی هستند به این معنا که دارای مواد فرار آلی زیادی هستند که در حین پاشش استفاده از دستگاه محافظ تنفسی را لازم می دارد.اما آسیب های وارده به نسبت کمتر از پلی یورتان است. بنابراین وقتی در محیط هایی که حضور رطوبت محتمل است استفاده از رزین اپوکسی در اولویت است.مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت